Zelenina od emy

Mangalica

Jak to začalo

Na počátku byli známí a kamarádi, kteří ochutnali mé paštiky a další produkty a tak trochu mě nakopli k myšlence začít výrobu oficiálně. A tak začátkem roku 2018 začal kolotoč ohledně vyhovující provozovny a s tím spojených potřebných povolení. V čase vyřizování všeho potřebného jsem náhodou narazil na zajímavé plemeno vepřů Mangalica, které mě natolik zaujalo, že bylo jasno. Bohužel jsem netušil, že tato prasátka se v naší malé zemi skoro nechovají. Naštěstí jsem objevil ekofarmu, která tyto zvířata chová ve větším množství. Díky vstřícnosti skvělých majitelů farmy mám dodavatele, a to dokonce v BIO kvalitě s certifikací! Povolení od veterinářů bylo také na světě, a tak mohla začít oficiální výroba. V srpnu 2018 jsme uvařili první várku a vyrazili k zákazníkům… tedy k Vám.

Naše firmička nikdy nebude a ani nechce konkurovat velkým společnostem, ale chceme nabídnout něco jiného a zajímavého. Vaření našich produktů je spíše pro naší radost, a pro dobrý pocit, že děláme, doufám, něco dobrého, s čím budou naši zákazníci spokojeni.

Naše produkty jsou vyráběny pouze a jen z plemene MANGALICA. Vše je vyrobeno z masa ekologického zemědělství s certifikací BIO, bez konzervantů, dochucovadel a dalších chemických látek. Maso v našich výrobcích je ručně zpracováno, pouze mletí a vaření je zajištěno elektrickými pomocníky. Plnění a uzavření probíhá také ručně a musím přiznat, že někdy to otáčení víček opravdu bolí.

Martin Prokop / Mangalica

Z nabídky farmáře