Zelenina od emy

Hanys

Nevím přesně, co vlastně bylo na začátku vzniku naší malé rodinné lisovny, ale jedno vím jistě: třídit papíry osm hodin denně mne už nebavilo.

Naše oleje tvoří sama příroda v semínkách bylin a stromů naší země. Na nás už zbývá jen vybrat ty nejpovedenější a šetrným postupem z nich vylisovat olej vysoké kvality.

Oleje lisujeme za studena bez používání rozpouštědel a vysokých teplot. Výtěžek oleje, lisovaného tímto způsobem, je velmi nízký. Šetrné zpracování ale zaručuje, že v oleji zůstane zachováno maximum živin – vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, který je chráněn přírodním vitaminem E, a další minerály i vitamíny.

Bohaté intenzivní aroma, harmonická, plná chuť je to, co dělá naše oleje výjimečnými! Obdivujeme oleje, jejich blahodárné účinky na lidský organismus. Fascinuje nás, jak oleje proměňují chutě salátů i jejich schopnost provonět a zjemnit pleť. Když vidíme jejich terapeutické účinky směřující ke zlepšení lidského zdraví, máme upřímnou radost z naší práce…

Ano, asi už tušíte – oleje nás baví!

Hanys (Hanka) Marková

Nevím přesně, co vlastně bylo na začátku vzniku naší malé rodinné lisovny, ale jedno vím jistě: třídit papíry osm hodin denně mne už nebavilo. Naše oleje tvoří sama příroda v semínkách bylin a stromů naší země. Na nás už zbývá jen vybrat ty nejpovedenější a šetrným postupem z nich vylisovat olej vysoké kvality. Ano, asi už tušíte – oleje nás baví!

Hana Marková / Hanys oleje

Z nabídky farmáře