Zelenina od emy

Celozrnná pekárna Dvorník

JAK JSME ZAČÍNALI...
V roce 1995 jsme otevřeli prodejnu (jednu z prvních v Praze) se zdravou výživou na rohu Klimentské a Novomlýnské ulice v Praze 1. Na trhu chybělo čerstvé celozrnné pečivo, o které naši zákazníci projevovali velký zájem. Začali jsme tedy péct celozrnné koláče a plnit celozrnné obložené bagety nejprve pro své zákazníky, ale posléze, po zkušenostech s velkoobchodním prodejem, jsme začali naše výrobky zavážet také do ostatních prodejen zdravé výživy v Praze. Po zrušení prodejny jsme pokračovali v pečení a nakonec jsme zakotvili v malé pekárně na Žižkově, kterou jsme kompletně zrekonstruovali z domku na poklidném dvoře v Roháčově ulici.

NAŠE SUROVINY

Na základě našich osobních zkušeností s přípravou dobrých a zdravých jídel pro nás a naše 4 děti používáme ve všech výrobcích pouze kvalitní suroviny
- mouky mleté z celého zrna v BIO kvalitě z malých českých farem,

-pro vylepšení kvality a chuti používáme směsi různých druhů mouky s důrazem na tradiční plodinykteré nebyly geneticky modifikované - žito, špalda, oves, jáhly, pohanka, rýže a  různá semena .

-rafinovaný bílý cukr nahrazujeme ovocným cukrem, jablečnou šťávou, sušeným ovocem, stévií či rýžovým sirupem. Většina našich výrobků je tedy vhodná i pro diabetiky. Na přání zákazníků pečeme i některé výrobky (především špaldové koláče a sušenky) s hnědým třtinovým cukrem.

-místo kravského či jiného živočišného mléka používáme mléko sojové (z geneticky nemodifikované soji),

-solíme nejodidovanou mořskou solí

- ve většině pečiva nepoužíváme vejce (kromě bábovek, beránků, vánočního cukroví a sušenek)

-používáme  české rostlinné oleje, slunečnicové a řepkové. (Palmový olej zásadně odmítáme, abychom se nepodíleli na kácení deštných pralesů).

-abychom naplnili dietní i veganské potřeby, ve většině pečiva nepoužíváme máslo (kromě bezlepkových žemlí, mazanců a celozrnných quichů)

-nepoužíváme žádná chemická Éčka, barviva, stabilizátory a jiná podobná neřádstva, která do zdravého jídla, dle našeho názoru a nejlepšího svědomí, vůbec nepatří.

Z původních 6 výrobků se během let náš sortiment rozrostl na širokou nabídku pečiva pro každodenní konzumaci až po slavnostní chvíle a svátky. Sortiment neustále vyvíjíme dle přání a potřeb našich zákazníků.

Pečeme pro Vás chutné a zároveň zdravé koláče, kvasové chleby a pečivo, cukroví, dorty a další výrobky z CELOZRNNÉ mouky v BIO kvalitě, a dále také sladké i slané pečivo BEZ LEPKU. Sladíme méně a bez bílého cukru, většina výrobků je vhodná i pro DIAbetiky.To vše s láskou a RUČNĚ, pouze z PŘÍRODNÍCH SUROVIN bez chemických přídavných látek.

David Dvorník / Celozrnná a bezlepková pekárna Dvorník

Z nabídky farmáře